14 mei

Deze etappe valt samen met Emo's reisdagen

34 - 36

Dijon - Chalon-sur-Saône

100 km




Dijon om half acht in de morgen.

Ik rijd op deze zonnige morgen even door het centrum van Dijon. Het is er nog stil. Via het Canal de Bourgogne verlaat ik de stad.


Het is klaprozentijd.


Het kortse fietspad wat ik reed.

Ik verlaat het kanaal om naar Cîteaux te gaan. Het gaat door wat klein dorpen en wat ongeïnspireerde landbouw. Vlak voor Cîteaux een grotere weg.


Cîteaux.

Cîteaux zelf valt me tegen, en direct na Cîteaux verlaat ik de grote weg weer op zoek naar nieuwe wegen  en paden langs kanalen of rivieren. Eerst een stuk langs een kanaal en na Seurre langs de Saône. Als de Saône en de Doubs elkaar naderen is het even oversteken naar de Doubs.


Allerey-sur-Saône.

Na de samenvloeiing van de rivieren gaat het weer over een fietspad langs de Saône.


Het fietspad is afgesloten i.v.m. verzakingen, toch ga ik er langs.


Rust.

Langs de rand van de stad, de rivier oversteken en naar de camping. Pizza gehaald in het restaurant van de camping en lekker in de tent opgegeten.